Патриот

Србија: Преминула још два пацијента оболела од вируса корона

У току ноћи у Србији су преминула још два пацијента код којих је био потврђен вирус ковид 19, објављено је данас на сајту Министарства здравља. У питању је К.С. (80) који је био хоспитализован у Клиници за инфективне и тропске болести КЦС и који је последњих неколико дана био на респиратору, а доктори су уложили […]

Лек за Ковид-19 најраније за шест месеци, вакцина тек за годину дана /видеo/

Не постоји чаробни лек за Ковид 19, нити експресна решења. Тек ако се потврде резултати клиничких студија, можемо се надати да ће неки лек бити и званично регистрован. Од тога нас у најбољем случају дели шест до девет месеци. Неколико лекова је потенцијално ефикасно у терапији лечења оболелих од вируса корона, попут антималарика хлорокина и

Бомбардовање СРЈ: Све лажи Вилијема Вокера /видео/

Прошла је 21 година од агресије НАТО снага на Савезну Републику Југославију, у којој је за 78 дана погинуло између 1.200 и 3.000 људи. Спутњик је прошле године покренуо велики медијски пројекат о бомбардовању ’99, чији је резултат серијал од 20 кратких документарних филмова. Сецирали смо НАТО злочин из 1999. из свих углова. У наредним

Зашто француски председник не носи маску током посете болницама

Председник Француске Емануел Макрон док посећује болнице у којима се људи лече од коронавируса, не носи маску, јер то није неопходно, изјавила је портпаролка француске владе Сибет Ндиаје. „Зашто председник (Емануел Макрон) не носи маску (током посета болницама и другим установама)? Једноставно зато што нема потребе за маском, ако држимо одстојање од других људи“, објаснила

У Русији све већи број излечених од короне

ош један пацијент у Москви излечен је од вируса корона и отпуштен из болнице у добром стању, па је број пацијената који су се опоравили у руској престоници порастао на 15, саопштио је московски Оперативни штаб за контролу и надзор ситуације с вирусом корона Према саопштењу руског Министарства здравља, инфективна служба у Русији је у

На пола пута до Армагедона: Још само два споразума спасавају свет од могуће нуклеарне катастрофе

Започети рат је увек лакше него одржати мир. За проглашавање рата није потребно много, док се мир заснива на конкретним гаранцијама. Једном смо имали четири споразума који су нас штитили од трке у наоружању и све већих тензија. Они су били гаранција мира. Два већ више не постоје. Уговор о ракетној одбрани Договор између САД

ДЕЦУ ВАМ НЕЋУ ОПРОСТИТИ! Брутална порука Вање Грбића поводом годишњице НАТО бомбардовања (ФОТО)

Прошла је 21 година од НАТО агресиј, на Србију и Црну Гору, али ране нису зацелили и никада неће, као што тих 78 дана бомбардовања и убијања недужних, никада неће бити заборављени. На то је подсетио Владимир Грбић који је на свом Инстаграму објавио фотографије из времена када је пола света бомбардовало један недужан народ

Сведочење излеченог Чачанина: Прво је почело да ме боли грло…

Немања Матић, инжењер који је излечен од вируса корона, сада се налази код куће у Чачку у изолацији, која мора да траје још 14 дана, осећа се добро, односно тако да се, како сам каже, већ вратио својим свакодневним обавезама у домаћинству, попут „цепања дрва“. Матић, који је рођен 1982. године, за Танјуг је испричао

Србија није пописала жртве ни после 21 године од НАТО агресије

Двадесет прву годишњицу НАТО бомбардовања Србија дочекује без јединственог списка жртава. Иако спорадични пописи постоје, жртве још нису сабране. Иако полиција и војска располажу са списковима својих жртава, непознаница је колико је цивилних жртава однела НАТО агресија. Према речима историчара Бојана Димитријевића, институције су непосредно након агресије саопштиле да је у периоду између фебруара 1998.

Милачић: Црна Гора од НАТО-а не доби ни ханзапласт, већ само осиромашени уранијум /видео/

Председник Праве Црне Горе Марко Милачић каже да је преко Југославије почела окупација света и да је НАТО бомбама окупирана слобода. Милачић је послао поруку поводом 21. годишњице почетка НАТО агресије над СРЈ истичући да је данас Црна Гора најмлађа чланица НАТО савеза, односно „слуга савеза за бол“. https://www.facebook.com/rs.sputniknews/videos/208831373685121/ „Преко Југославије, почела је окупација света,