АМЕРИКА У ШОКУ! Даље више не можете

ПЛОВИЛУ обалске страже САД онемогућено је да уђе у луку на Соломонским Острвима због рутинског посла, пошто острвске власти нису одговориле на захтев за допуну горива и снабдевање.

Од када су у мају Соломонска Острва склопила безбедносни пакт са Кином, постоје напетости у односима ове државе са САД и њиховим савезницима.

„Брод америчке обалске страже ‘Оливер Хенри’ налазио се у патроли у јужном Пацифику, усмереној против илегалног рибарења, у тренутку када му је одбијен рутински приступ у луку града Хонаира.

После одбијеног приступа, брод се запутио ка Папуа Новој Гвинеји“, саопштио је портпарол обалске страже САД.

Novosti online

Оставите коментар

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *