Америка УБИЛА 30 милиона људи од другог светског рата

САД су од Другог светског рата убиле више од 30 милиона људи у 37 „земаља жртава“, укључујући Југославију, наводи се у студији коју је објавио је канадски Центар за истраживање глобализације /Центре фор Ресеарцх он Глобализатион/.

Осврћући се на Југославију, у тексту се наводи да након распада СССР-а Југославија више није била од користи Вашингтону, и САД и Немачка уложиле су труд да социјалистичку економију те земље замене капиталистичком, превасходно по принципу „завади па владај“.
„Међу различитим деловима Југославије постојале су етничке и верске разлике којима су САД манипулисале и које су искористиле у циљу изазивања неколико ратова који су довели до распада земље“, наводи се у тексту.

Од 1990-тих Југославија се распала на неколико „независних“ држава, које су због својих смањених прихода, а уз сарадњу Централне обавештајне агенције /ЦИА/, постале марионете у рукама капиталистичких земаља.
„Распад Југославије изазвале су превасходно САД“, наводи се у тексту.
У студији се наводи да су америчке војне снаге директно одговорне за смрт између 10 и 15 милиона људи током ратова у Kореји и Вијетнаму и Ираку. Међу жртвама Kорејског рата су и Kинези, док ратови у Вијетнаму укључују и жртве у Kамбоџи и Лаосу.
Америчка јавност вероватно није свесна ових података и није упозната са ратовима за које су одговорне САД.

Истичући да су буквално сви делови света били мета америчке интервенције, у тексту се наводи да је Вашингтон, такође, одговоран за смрт између девет и 14 милиона људи у Авганистану, Анголи, Kонгу, Источном Тимору, Гватемали, Индонезији, Пакистану и Судану.
Закључак је да су САД одговорне за смрт између 20 и 30 милиона људи у ратовима и сукобима широм света.
Породицама и пријатељима жртава не значи пуно да ли су њихови најдражи погинули у америчкој директној војној акцији, или акцији њихових „пулена“ или на неки други начин као што је економски притисак САД на одређену земљу.
Према неким проценама, на сваког мртвог је 10 рањених.
„Од суштинске је важности да Американци сазнају више о овој теми како би почели да увиђају и разумевају бол других. Не сме се дозволити да се за САД каже исто што и за Немце након Другог светског рата, а то је да су они ‘одлучили да не знају’“, наводи се у тексту.

 

 

НОВА ЈУГОСЛАВИЈА

Оставите коментар

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *