Група миграната поново је кренула из Београда ка граници, али овога пута хрватској, у нади да ће ући у земље ЕУ
Око 200 миграната, већином мушкараца, креће се ауто-путем Београд – Загреб у пратњи полиције. Због проласка групе миграната ауто-путем саобраћај ка аеродрому је успорен и створила се колона возила дужине више од једног километра.
Ово није први пут да мигранти пешке крећу ка земљама ЕУ. Почетком октобра група миграната је након протеста у центру Београда кренула ка Мађарској, али су због лошег времена одустали.
Тањуг