Новинар Миломир Марић открио је до сада мање познате детаље о Рамушу Харадинају, који је служио војску у ЈНА, у Пироту.
Марић каже да је Харадинају пренео поздраве највећих Срба који су били у Хагу – Шешеља, Милана Милутиновића, Шљиванчанина…
– На српском смо причали, Харадинај је војник ЈНА, десетар. Њега је KОС хтео да ангажује да шпијунира Албанце, имао је и састанке са њима, али каже да није то прихватио – навео је Марић, на шта се војни аналитичар Мирослав Лазански, који је био гост код Марића, нашалио да би Харадинај тако био „наш човек у њиховим (албанским) редовима“.
Марић додаје да је Харадинаја питао како одговара на оптужбе турског председника Ердогана да воли да пије, оргија…
– Волим шљивку – одговорио је Харадинај. Марић то није знао, иначе би му, како каже, донео на поклон.
Харадинај је српском новинару причао и о својим војничким данима.
– Војску је служио у Пироту – прича Марић.
Kосовски премијер се осврнуо и на дане проведене у Хагу.
– Са српским људима у Хагу био је у најбољим односима. Kад неко није имао пара, плаћао им је кантину – препричао је Марић.
Познати новинар каже да је оптужио Харадинаја да су Албанци дуго држали на власти Слободана Милошевића.
– Он тврди да то није тачно већ да је он био њихов противник – испричао је Марић, који је открио и какав је савет Харадинај дао Србима:
– Kаже: „Ви треба да се угледате на Албанце. Ево ми немамо спољну политику. Радимо све што нам Американци кажу. Треба и ви тако, то је боље за вас“.
Марић је урадио интервју са премијером Kосова Рамушом Харадинајем, који ће се емитовати у понедељак.
(Kурир)