Kарлеуша саслушана у полицији због кампање против ММР вакцине

Певачица Јелена Kарлеуша јутрос је била на саслушању у београдској полицији, због сумње да је водила пропаганду против вакцинације деце ММР-ом.

Полиција је по налогу тужилаштва недавно покренула предистражни поступак против више грађана, међу којима је и Kарлеуша, осумњичених да су водили пропаганду против ММР вакцине, као и да су позивали родитеље да не вакцинишу децу због њене наводне штетности.

Полиција је до сада саслушала драматурга и професорку Факултета драмских уметности Мају Волк, професорку Миру Совиљ, лекара Тодора Јовановића, као и педијатра из Зрењанина Мирка Грубића.

Kарлеуша је, како стоји у пријави, изазивала панику својим објавама на друштвеним мрежама о наводној штетности вакцине, која децу штити од малих богиња, рубеола и заушки.

Ово је друго позивање познате певачице на саслушање у полицији како би образложила своје активности на друштвеним мрежама. Прво саслушање недавно је избегла тако што је отпутовала у Турску.

Kада све предистражне радње у овом случају буду окончане, надлежни тужилац Вишег тужилаштва у Београду одлучиће да ли има довољно доказа да се покрене истрага против сваког од њих појединачно.

Kривичну пријави против 43 особе почетком фебруара покренула је група од 270 родитеља због ширења страха и панике од вакцина и појаве епидемије морбила.

 

 

Блиц

1 thought on “Kарлеуша саслушана у полицији због кампање против ММР вакцине”

Оставите коментар

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *