Сваком је јасно да предсједник ДПС-а стоји иза режије самоатентата, изјавио је данас члан Предсједништва ДФ-а и предсједник ДНП-а Милан Кнежевић.Он је нагласио да ДФ свакодневно скупља нове чињенице о умијешаности премијера, Бебе Поповића као и државног тужиоца Миливоја Катнића у „самоатентат“, те савјетовао Ђукановићу да, ако се боји за личну безбједност, направи списак људи из свјетског криминалног миљеа које је преварио у заједничким пословима те да то нема везе са независношћу Црне Горе.
Саопштење Милана Кнежевића преносимо у цјелости.
Након посљедњег медијског кевћања анонимуса из ДПС-а незгодно заглављених у шупљинама Ђукановићевих отвора, сваком је јасно да предсједник ДПС-а стоји иза режије самоатентата, на којем би му позавидио и Срећко Шојић, његов колега из Странке здравог разума, који је био специјални гост на завршној конвенцији ДПС-а у Подгорици 2014.
Пошто је Мило Ђукановић опсједнут мојим говорима из изборне кампање, посебно позивом „јуриш на бирачка мјеста“, више немам дилему да он лично, са подвојеним шизофреником Бебом Поповићем уређује Пинк и преко „Минут-два“ штелује оптужницу коју Миливоје Катнић безуспјешно покушава научити напамет.
Ако су у ДПС-у мислили да ће овом дизентеријском кампањом што прије саставити Владу Јадранки Косор, желим да их обавијестим да свакодневно прикупљамо нове чињенице о њиховој умијешаности у „самоатентат“ које ћемо убрзо презентовати црногорској јавности, а што ће у потпуности разобличити ову монструозну хоботницу која је спремала убиства лидера опозиције у ноћи избора. И умјесто да Ђукановић и његове службе одговарају за планиране ликвидације лидера ДФ-а, имамо парадоксалну ситуацију да Барон Минхаузен у лику Мила Ђукановића одређује ко говори истину кличући: „Хапсите лажова“.
Као доказани велеиздајник и људска кукавица, Ђукановић се за вријеме својих 27 година лопужања Црне Горе вјечито сакривао иза мафијашких кланова, бескрајних прстенова обезбјеђења, криминализованих тајкуна, медијске клоаке и корумпираних институција, градећи приватну државу у којој је планирао да управља нашом и судбинама наших породица.
Након што је, упркос монтажи државног удара, остао без премијерске функције, и након што је узалуд просуо неколико наших милиона долара за сликање са Хилари Клинтон, јер је побиједио Доналд Трамп, који га је означио као „маргиналну политичку фигуру укључену у шверц и трговину наркотицима и оружјем“, Ђукановић је знојав од параноје и хистерије почео да шаље мафијашке поруке и црта мете лидерима ДФ-а.
Јавно га обавјештавам да се не игра са грађанским миром и стабилношћу у Црној Гори и не спроводи терор над функционерима и члановима ДФ-а, стављајући нам жуте траке и најављујући нови Голи оток.
Такође га упозоравам да се ни најмање нисмо уплашили његових пријетњи, и да смо наредни за све што нам је спремио, а све у складу са свијетлом традицијом црногорског чојства и јунаштва на коју се позива, а богоми понеђе и црногорским таликом. А што се тиче његовог страха за личну безбједност, Ђукановићу добронамјеро савјетујем да направи списак људи из свјетског криминалног миљеа које је преварио у заједничким пословима, и то нема никакве везе са црногорском независношћу, већ стомачним проблемима бившег премијера, а ту му ни ја, ни ДФ не можемо помоћи.
Иако знам да би тај списак преварених људи од његове стране био дужи од аутопута Бар-Бољари, увјерен сам да Ђукановић сад има времена да истражује по својој богатој биографији и као Херкул Поаро ријеши мистерију државног удара и „самоатентата“.
Не сумњајући у његове капацитете самоспознаје, ипак се морам сјетити ријечи неких сеоских ђилкоша које познајем: „Мило, и топола је висока па испод ње хлада нема“. А да бих био сигуран да ће Пинк објавити ово моје реаговање, завршићу га поруком безименим ауторима саопштења ДПС-а: „Покемони, а сад јуриш на јужне дјелове шефових леђа, вријеме је за вечеру!“
