Председник Нове Србије и бивши министар у више влада Велимир Илић изјавио је да цела антирежимска јавност треба да стане уз студенте, њихов покрет и људе који ће предводити студентску листу.
Илић, који је и бивши градоначелник Чачка у неколико мандата, позвао је актуелну власт или да спроведе фер и демократске изборе који би земљу избавили из кризе или да „одступи“, пренео је чачански портал „Морава инфо“, позивајући се на „Без цензуре“.
- Моћна порука студената људима који долазе на митинг СНС-а са Новог Београда (ВИДЕО)
- Hrvat ubio Srbina zbog svađe oko rata u Hrvatskoj: Ono što je izjavio na sudu, napravilo je totalni muk u sudnici
- Хорор у Земуну: Грађевински блокови пали на двоје деце
- Агуеро испричао сјајну анегдоту: „Мислио сам да ће ме Коларов убити! Дошао ми је на врата…“ (ВИДЕО)
- (ВИДЕО) ПОЈАВИО СЕ СНИМАК БОСАНСКИН НАВИЈАЧА КАКО ОТИМАЈУ СРПСКУ ЗАСТАВУ! Ево шта се крије иза свега! СВЕ ПОГРЕШНО СХВАЋЕНО
Илић је оценио да је Србија направила „пун круг од 90-их година“, и да је постала „талац још једног аутократског режима, сличног ономе који је оформио бивши председник Србије Слободан Милошевић“.
За актуелног председника Србије Александра Вучића Илић је рекао „да влада на узурпацији моћи и овлашћења и путем заглушујуће медијске пропаганде“.
- Од када су се појавили студенти, њихов снажан покрет са професорима, академским лицима и другима, Србија опет има наду и гледа у будућност – рекао је Илић.
Он је оценио да су студенти „једина нада да Србија постане нормално, здраво, демократско друштво и заједница срећних људи“ и да „сви са најшире опозиционе стране спектра треба да их подрже, беспоговорно и безусловно“.
Илић је за актуелну опозицију у Србији рекао да „одвлачи снагу“ од студентског бунта, наводећи да је она „стара, јалова и неуспешна прича, која би, да је вредела, учинила нешто за ових 12 или 13 година Вучићевог самовлашћа“.
Илић истиче и да је криза у друштву велика и да само фер избори могу да је разреше.
- Власт се хвали некаквим вајним резултатима, друштво је труло, економија је трула, имамо на делу буразерску економију, имамо високе акцизе на струју и гориво да би се пунио буџет којим се не располаже како би требало и од чега народ нема ништа – рекао је Илић.


