„Ослушни нешто Србијо, било шта“: Студенти у блокади ФДУ објавили нови спот након скандалозне емисије на РТС-у о „звучном топу“

Студенти у блокади Факултета драмских уметности објавили су на свом Инстаграм налогу нови спот, подстакнути специјалном емисијом емитованом на Радио телевизији Србије у којој су студенти оптужени за симулацију употребе звучног топа за коју су касније, како су навели на РТС-у, оптужили власт.

Спот почиње најавом „Радио телевизија ћациленда вам обзнањује“ а затим следе снимци из Улице краља Милана од 15. марта 2025. године када је током студентског протеста употребљен звучни топ, праћени саопштењем Вишег јавног тужилаштва у коме су студенти оптужени за његову симулацију.

„Да ли верујете својим очима или Николини Ракић“ (новинарки која је водила поменуту емисију и читала саопштење ВЈТ), упитали су студенти.

Затим следи низ скандалозних изјава и оптужби које су изговорили учесници емисије тужиолац ВЈТ у Београду Миодраг Марковић, адвокат Драгослав Љубичић и професор са ФПН Милан Петричковић.

„Ослушни нешто Србијо, било шта, буквално, било шта“ поручили су студенти ФДУ у блокади.

Подсећамо, ВЈТ је пре неколико дана издало саопштење у коме тврди да су студенти на протесту 15. марта симулирали употребу „звучног топа“ од стране државних органа како би исти у домаћој и међународној јавности били оптужени за употребу „звучног топа“ , све са циљем како би се створила паника у јавности и страх код грађана, те изазвали немири који би довели до насилне промене уставног уређења и угрожавања безбедности државе.

Нова.рс

Оставите коментар

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *