У пољском граду Бжег руши се споменик војницима Црвене армије који су ослободили народ Пољске од нациста.
Ovo rušenje spomenika po celom bivšem istočnom bloku mi nije jasno uopšte.
Poljski grad Bžeg ruši se spomenik vojnicima Crvene armije koji su oslobodili narod Poljske od nacista. pic.twitter.com/xY26r5CXxR— BaneK (@baneser) August 27, 2022