Неколико десетина албанских студената са приштинског универзитета окупило се испред Храма Христа Спаса у Приштини, како би исказали противљење намери СПЦ да храм, колико је то могуће, приведе функцији. Полиција уклонила натпис окачен на недовршени храм Христа спаса.
Полиција је обезбеђивала скуп и првобитно је спречила студенте да се пробију до храма и на њега окаче натпис којим тврде да је црква грађена на земљишту универзитета и то у време, како су навели, „злочиначке политике Слободана Милошевића“.
Неколико студената који су покушали да приђу храму је приведено, али их је полиција после кратког времена пустила, јавља извештач РТС-а.
Студенти су, ипак, успели да окаче натпис на зид храма. Међутим, полиција је у међувремену уклонила натпис окачен на недовршени храм Христа Спаса.
На натпису је писало: „Овај објекат је окупирао имовину Универзитета, изграђен је у време шовинистичког режима Милошевића“.
Скуп је трајао пола сата, а окупљени су се разишли након интервенције полиције.

Монаси, монахиње, свештеници и верници започели су акцију чишћења унутрашњости, као и кошење траве и корова око неограђене порте те цркве.
Владика рашко-призренски Теодосије поручио је тада свима који су чишћење посматрали са чуђењем да ће храм бити стављен у богослужбену функцију.
На акцију чишћења реаговали су албански студенти Природно-математичког факултета у Приштини, који су зачуђени што црква још није срушена.
РТС/Bota Sot



