Потпредседник владе и министар унутрашњих послова Небојша Стефановић изјавио је да се поједини криминалци крију иза навијачких група.
Стефановић је рекао и да је полиција и те како свесна где су проблеми у друштву и да о томе сведочи и чињеница да је уочи суботњег фудбалског дербија Партизана и Звезде ухапшено 50 навијача, те да је нешто раније ухапшен један од вођа навијача који је био на челу нарко-клана.
Стефановић је на питање шта предузима полиција поводом чињенице да иза великог броја кривичних дела стоје организоване навијачке групе, рекао да полиција заједно са тужилаштвом пазљиво анализира све догађаје и тамо где има довољно доказа покреће предистражне и истражне радње.
„Не желимо да све навијаче изједначимо са криминалцима, јер то што се поједини криминалци крију иза навијачких група не значи да су сви навијачи такви и да су сви људи који иду на стадион криминалци“, рекао је Стефановић, додајући да жели да избегне такву врсту генерализације.
Нагласио је при томе да ће свако за кога буде доказано да је починио неко кривично дело одговарати, истакавши да га не интересује да ли тај припада овој или оној навијачкој групи већ интересује само да ли се поштује закон и да ли постоји довољно доказа о чињењу неког кривичног дела.
„Слажем се да морамо да уложимо више енергије и више напора у борби против хулигана, али и против криминала који потиче од једног дела људи који припадају навијачким групама“, казао је Стефановић.
Стефановић је јуче поручио да хулигани неће владати Београдом и да очекује оштру рекацију правосуђа.
Премијер Александар Вучић раније је говорио да је борба против хулигана „веома тешко питање за Србију, јер захтева општи консензус у друштву“ и да би онај који крене у ту борбу био мета „подметачина“.
Он је рекао да је борба против хулигана веома тешко питање за Србију, како каже, не због опредељења, јер би сваки „идиот“ од политичара могао да каже да ће то бити спроведено, али без основа за ту тврдњу, већ зато што је за такве „болне ствари“ потребан општи консензус.
Он је истицао да проблем с хулиганима у Србији треба да решавају институције и да је лично до сада потурао главу где други не би ни ногу, али да не зна има ли снаге да то изведе.
Б92