Марко Ђурић, директор Владине Канцеларије за КиМ: Сањам тренутак када ћемо се договорити са представницима Приштине

У јутарњем програму РТС-а у Прегледу штампе, гостовао је Марко Ђурић, директор Владине Канцеларије за КиМ.

Ђурић је коментарисао чињеницу да је имовина Телекома Србије на Космету стална мета напада.

– Нашу компанију Телеком већ годинама прогоне на КиМ. Албанци су исекли наше предајнике те на добром делу јужне српске покрајине нема покривености. Ми смо у августу прошле године направили споразум да добијемо још један позивни број који би уступили покрајини као власништво Србије. Они хоће да одузму сву имовину Телекома.

О проблему са таблицама на територији КиМ, Ђурић је изјавио:

– Србији највише одговара да има мир у кући и окружењу, поготово када смо кренули да се опорављамо од предходне две деценије. Наше таблице ће морати да буду прелепљене, то јесте понижавајуће али је свакако боље него да се укину. Нису предвиђене санкције ако се не прелепе. Ја сањам тренутак када ћемо изаћи заједно са представницима Приштине и изјавити да смо се договорили и да ћемо лакше функционисати заједно. Али они настоје само на независности, грбовима и заставама. Они да могу би ударали сваком човеку доле грб Косова на чело.

Као потпредседник СНС, задовољан сам резултатима локалних избора у Белој Паланци.

– Желим да честитам свим грађанима Беле Паланке; то је одраз жеље тих грађана за променама.

Што се тиче Прајда, Ђурић је изјавио да је за време параде био са супругом и ћерком пошто их није дуго видео, али мисли да свако има право да исказује своје ставове и мишљења слободно.

Патриот

Оставите коментар

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *