Амерички председник Барак Обама поручио је Афроамериканцима да ће, ако не подрже демократског кандидата Хилари Клинтон, то схватити као „личну увреду“.
Он је на вечери са представницима црног кокуса у Конгресу рекао да ће схватити као „увреду свом наслеђу“ ако црнци у великом броју не подрже Клинтонову, преноси РТ.
– Моје име можда није на гласачком листићу, али наш напредак јесте – рекао је он.
Гласаће се и, како је навео, за толеранцију, демократију, правду, добре школе, окончање масовних хапшења.
– То је оно о чему се гласа – додао је.
Он је подсетио да су се многи напорно борили за право гласа.
– Тако да, ако чујем да неко каже да њихов глас није битан, да није битно кога бирамо, погледајте своју историју. Важно је – закључио је Обама.
Блиц