Копредседник Зелено-левог фронта (ЗЛФ) Радомир Лазовић оценио је да је подршка студентској листи тренутно најбоља опција, али да његова партија остаје отворена за разговоре о томе са осталим опозиционим странкама.
Он је на телевизији Нова казао да ће ЗЛФ подржати опцију која се противи власти, а која у збиру може да има већи број гласова.
- Ако нема бољег договора, даћемо подршку студентској листи. У овом тренутку ми делује да нема боље алтернативе. Ми смо желели да наши бирачи знају који је наш став ако буду расписани избори за лето и зато смо га саопштили – казао је Лазовић.
По његовим речима, ЗЛФ је и раније подржавао студенте на локалним изборима, а у будућности ће бити фокусиран на то како на најбољи начин победити актуелну власт.
- Немам ништа против тога да након наредних избора не будем у парламенту. Жељни смо победе која ће отерати ове људе (садашњу власт) у прошлост. Мислим да је важно да људи знају да ћемо ми дати свој максимални допринос – рекао је Лазовић.
Бета



ЗЛФ се поводом Дана победе недавно групно сликао испред гробница комунистичких функционера из Др. св. рата.
Колико ту конфузије, незнања и наивности има!
Савремена политичка левица не би зребало да има икакве везе с предратним и ратним тоталитаристичким и терористичким комунизмом.
С комунизмом који је после рата окупирао земљу и терором приграбио сву власт. Који је начинио несагледиву и трајну штету Србији током деценија.