Народна банка Србије објавила је да се Србија на међународном финансијском тржишту задужила за три милијарде евра путем емитовања две еврообвезнице у еврима и једне у доларима.
- Узимајући у обзир глобалне геополитичке околности, наведене трансакције су од огромног значаја и представљају још једну потврду да међународни улагачи нашу земљу препознају као сигурну инвестициону дестинацију, без обзира на глобалне системске ризике који се преливају из екстерног окружења – истакла је гувернер Јоргованка Табаковић.
- Топлотни талас у Француској направио хаос: Купци се млате због клима уређаја, песнице лете на све стране (ВИДЕО)
- Моћна порука студената људима који долазе на митинг СНС-а са Новог Београда (ВИДЕО)
- Hrvat ubio Srbina zbog svađe oko rata u Hrvatskoj: Ono što je izjavio na sudu, napravilo je totalni muk u sudnici
- Хорор у Земуну: Грађевински блокови пали на двоје деце
- Агуеро испричао сјајну анегдоту: „Мислио сам да ће ме Коларов убити! Дошао ми је на врата…“ (ВИДЕО)
Емитоване су две еврообвезнице у еврима рочности пет и дванаест година у износу од милијарду евра и 900 милиона евра, респективно. Петогодишња обвезница продата је уз купонску стопу од 4,25 одсто, док је дванаестогодишња еврообвезница у еврима продата уз купонску стопу од 4,875 процената.
НБС наводи да дванаестогодишња еврообвезница има „зелену“ ознаку, а средства прикупљена њеном продајом биће искоришћена за финансирање или рефинансирање улагања усмерених на постизање одрживијег раста наше економије. Финансијски аналитичар из Ипопема Сецуритиес Владан Павловић је у кратком коментару за Бизнис.рс казао да је задуживање државе од три милијарде евра намењено за враћање доспелих дугова и покриће дефицита.
Директно.рс
