Министар унутрашњих послова Ивица Дачић обратио се медијима поводом трагедије која је потресла јавност
Убица полицајца Фатон Хајризи убијен је у напуштеној фабрици недалеко од места где је пре 36 сати убио полицајца Николу Крсмановића (34) и ранио Вјекослава Илића (50).
Министар унутрашњих послова, Ивица Дачић, обратио се медијима поводом случаја двоструког убиства.
– Кад је наишла полиција, он је пуцао. Испалио је два хица у полицијски аутомобил. Он је испалио девет метака. Полиција га је ликвидирала, није имао у својој агенди да се преда, реч је о суровом и огрезлом криминалцу, ово је пето или шесто убиство које је починио – каже Дачић.
– Издали смо фотографију. То је помогло, мештанин је дојавио, тражио је воду од једног мештанина. Непроспаване ноћи су за нама, само здружени удар свих може да да резултате. Ми ћемо радити на централизован начин, да буду ангажовани припадници локалне и специјалне јединице заједно – нагласио је Дачић.
Напоменуо је и да је ово међународни случај.
– Он је имао договор да буде превезен до Прешева, а одатле да иде даље. Човек који је био у возилу са убицом није таксиста, јер то није такси возило, он је био послат од стране неког другог.
– Тражићемо од Немачке да нам изручи и његовог брата, јер та прича са крађом докумената је лаж. Постоји и треће лице које је учествовало, а то је Словенац српског порекла који има наше држављанство.
Дачич је тада показао и пиштољ којим је убио полицајца Николу Крсмановића.
– Ми смо пратили његова кретања, камере. Захваљујем се свима који су успешно обавили свој задатак. Сутра ћу доћи на сахрану полицајцу.
Како сазнајемо, он је пуцао на полицајце који су га опколили, а њих су спасили панцири и шлемови које су имали.
АЛО
