Власница геј центра „Егал порт“ Весна Зорић: Бобан је тоталитариста, ја сам монархиста, Србија је земља слободе!

Драги Бобане Стојановићу,

Већ годину дана редовно дајеш увредљиве изјаве о делу чланица и чланова Удружења грађана Егал, чија сам председница. Трудила сам се да не одговарам на ове нападе, али последњом изјавом у Данасу превршио си сваку меру.

Ти кажеш у том интервјуу да у ЛГБТ покрету „нажалост, имамо десничаре, рецидиве Милошевићеве мисли и оне који величају паравојне Арканове формације“. Све нас у ЛГБТ заједници Србије плашиш да ће то угушити покрет у наредних неколико година.

Осетила сам се лично прозваном овом изјавом. Очигледно је да се ова изјава односи на критичаре твог и рада пар твојих другара са којима глумиш ЛГБТ покрет у Србији. Јасно је да не можеш да издржиш и најмању критику. Умеш само најгоре да вређаш људе који се не слажу са тобом.

Ако би да опстанеш на нашој ЛГБТ активистичкој сцени мораћеш да научиш прво шта су неке основне вредности и идеје у које се кунеш: демократија, парламентарно уређење, слобода мисли, плурализам, као и какво је наше државно-политичко уређење.

Kао Српкиња, поносна сам што наш Устав даје право нашим грађанкама и грађанима да слободно политички мисле и говоре. Мораш да схватиш да не могу сви да размишљају као ти. Нисмо сви искључиви либерали. У ЛГБТ заједници има нас комуниста, десничара, монархиста, социјалиста, анархиста, гласача странака са читавог политичког спектра – од ДСС и Двери, преко СНС и СПС, до ДС, ЛДП, ЂБ, итд.

Kад дајеш овакве изјаве ти дискриминишеш највећи део ЛГБТ заједнице, јер она не дели твоја политичка уверења. Сигурно је једно – ми за тебе политички неподобни и неподобне сигурно не радимо на уништавању ЛГБТ покрета, него га само јачамо.
Ја сам, рецимо, монархисткиња социјалдеморкатског опредељења. На моју велику жалост таква политичка опција у Србији не постоји 70 година. Моја жеља је да Србија буде парламентарна монархија као Шведска, Холандија, Велика Британија, Белгија, Шпанија и да не набрајам даље.

Тако политички неписмен не схваташ да вређањем мене вређаш и гомилу држава које финансирају твоје пословање у Србији. Плату примаш од, по теби, држава које су у суштини десничарске.

То се мене не тиче, али твоје изјаве да смо рецидиви, четници, ратни злочинци, итд. су дискриминаторне и боле сто пута више него кад хулигани добацују и бију. А у животу сам довољно пута то доживела, од своје 13. године од када сам аутована лезбејка у Београду, да врло добро знам колико то боли.

Твоје речи су толико дискриминаторне да по први пут у животу нећу шетати на некој паради поноса која се дешава у Београду. Сраман си!

Извор: Фејсбук профил Зорић Весна

Оставите коментар

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *