Чланови Анкетне комисије за утврђивање одговорности за пад надстрешнице улаза Железничке станице у Новом Саду 1. новембра 2024. године, казали су да је председник Србије Александар Вучић истог дана када се то догодило, у телефонском разговору обећао амбасадору Кине да за то неће одговарати нико из кинеског конзорцијума који је био главни извођач радова.
- Моћна порука студената људима који долазе на митинг СНС-а са Новог Београда (ВИДЕО)
- Hrvat ubio Srbina zbog svađe oko rata u Hrvatskoj: Ono što je izjavio na sudu, napravilo je totalni muk u sudnici
- Хорор у Земуну: Грађевински блокови пали на двоје деце
- Агуеро испричао сјајну анегдоту: „Мислио сам да ће ме Коларов убити! Дошао ми је на врата…“ (ВИДЕО)
- (ВИДЕО) ПОЈАВИО СЕ СНИМАК БОСАНСКИН НАВИЈАЧА КАКО ОТИМАЈУ СРПСКУ ЗАСТАВУ! Ево шта се крије иза свега! СВЕ ПОГРЕШНО СХВАЋЕНО
Професор Факултета организационих наука у Београду и члан Анкетне комисије Владимир Обрадовић навео је да у том случају постоје две групе окривљених: једну чине кривици за пад надстрешнице, а другу кривци за све опструкције правосуђа.
- Информацију да је Вучић истог дана разговарао са амбасадором Кине недавно смо добили, а амбасадор нека демантује ако није истина – казао је он у емисији „Утисак недеље“ на телевизији Нова.
Додао је да тужилаштво није показало интересовање за то да је „Вучић захтевао да радови буду убрзани“, што је, како је навео, додатно плаћено 65.000.000 евра.
Професор Филозофског факултета у Београду и члан те комисије Огњен Радоњић је рекао да су истрага и оптужница биле базиране на делу угрожавања сигурности, а да се питањем корупције најпре нико није бавио.
- Цео државни врх је тврдио да надстрешница није реконструисана. Кад је доказано да јесте, на самом почетку истрага је контаминирана одлуком да се уклони рушевина. Уследило је вештачење које је обављено у контаминираним околностима, а после само три недеље новосадско Више јавно тужилаштво је поднело оптужницу, непосредно пошто су му достављени резултати тих вештачења – казао је он.
Бета
