У петицији се наводи да Трамп није погодан за функцију председника САД и да је опасан по земљу, преносе амерички медији.
Хилари Клинтон је, како се додаје, освојила више гласова грађана и треба да буде председник.
„Једини разлог Трампове победе јесте Електорски колегијум. Али Електорски колегијум може да преда Белу кућу другом кандидату. Зашто не искористити ову најнедемократскију од наших иституција како би се осигурао демократски резултат?“, наводи се у образложењу.
Потписници петиције такође траже од појединих електора да гласају против својих држава и учине Клинтонову победницом.
Колегијум има 538 чланова, а Трамп је освојио 290 електорских гласова.
Електори се састају у Вашингтону 19. децембра када ће званично изабрати 45. америчког председника, а чак и да петиција прикупи више милиона гласова, веома је мало вероватно да нови шеф Беле куће неће бити Доналд Трамп.
ТАНЈУГ